Dział Kształcenia
Kontakt
Dział Kształcenia
mgr Izabela Fulko
ul. Fryderyka Chopina 52, bud. 7
(pokój 302)
tel./fax: 95 721 60 41
e-mail: ifulko@ajp.edu.pl
Oferta studiów podyplomowych na Wydziale Technicznym
Automatyka przemysłowa i robotyka
Charakterystyka studiów podyplomowych.
Celem studiów pn.: Automatyka przemysłowa i robotyka jest przekazanie wiedzy i wykształcenie umiejętności z zakresu inżynierii systemów automatyki przemysłowej oraz podstaw robotyki. W szczególności cel ten obejmuje zapoznanie słuchaczy z zasadami stosowania nowoczesnych rozwiązań, systemów i urządzeń automatyki przemysłowej, z problematyką projektowania i opracowywania programów dla urządzeń automatyki i robotów przemysłowych, z zadaniami utrzymania ruchu i diagnostyki oraz z elementami wizualizacji procesów i zasadami realizacji interakcji systemu automatyki z użytkownikiem.
W trakcie realizacji zajęć słuchacze otrzymają podstawową wiedzę z zakresu projektowania i działania systemów automatyki, w szczególności w zakresie systemów wbudowanych i mikrosystemów sterujących, technik uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, podstaw programowania robotów, budowy systemów automatyki ze sterownikami PLC i panelami operatorskimi HMI. Nabędą także umiejętności programowania takich systemów i robotów, opanują techniczny język angielski w zakresie pracy z systemami automatyki i robotyki oraz zrealizują szereg praktycznych ćwiczeń z wykorzystaniem najnowocześniejszych systemów PLC i robotów przemysłowych.
Studia są skierowane do absolwentów szkół wyższych (I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich), którzy posiadają przygotowanie techniczne w zakresie automatyki lub dziedzin pokrewnych (elektrotechnika, informatyka, robotyka), pragnących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w opisanym zakresie studiów podyplomowych. Do skorzystania z oferty studiów podyplomowych zachęcamy przede wszystkim osoby wykonujące pośrednio lub bezpośrednio zadania związane z projektowaniem, utrzymaniem ruchu i modernizacją systemów automatyki PLC i stanowisk zrobotyzowanych, które chciałyby zdobyć dodatkową specjalizację zawodową lub uaktualnić posiadaną wiedzę.
Diagnostyka pojazdów
Charakterystyka studiów podyplomowych.
Celem studiów jest przekazanie wiedzy i wykształcenie umiejętności z zakresu technicznych i prawnych aspektów diagnostyki pojazdów samochodowych. W szczególności zapoznanie słuchaczy z problemami związanymi z prowadzeniem przeglądów technicznych pojazdów, analizy sygnałów diagnostycznych w tym diagnostyki pokładowej oraz prawnych aspektów związanych z diagnostyką pojazdów samochodowych w tym w szczególności podstaw prawnych dopuszczenia pojazdu do ruchu. W ramach programu słuchacze otrzymają podstawową wiedzę z zakresu budowy pojazdów, układów napędowych, diagnostyki pojazdów oraz elektronicznych systemów montowanych w samochodach. Zajęcia będą obejmowały zagadnienia związane z pojazdami samochodowymi wyposażonych spalinowe, hybrydowe oraz elektryczne układy napędowe.
Studia są skierowane do absolwentów szkół wyższych (I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich), którzy posiadają przygotowanie techniczne w zakresie mechaniki i budowy maszyn oraz pokrewnym i chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w scharakteryzowanych obszarach studiów podyplomowych. Do skorzystania z oferty studiów podyplomowych zachęcamy przede wszystkim osoby wykonujące pośrednio lub bezpośrednio zadania związane z eksploatacją i diagnostyką pojazdów, które chciałyby zdobyć dodatkową specjalizację zawodową lub uaktualnić posiadaną wiedzę.